Авто релеи ZT603-12V-CS - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

Авто релеи ZT603-12V-CS

Краток опис:

МОДУЛ: ZT603-12V-CS мини штафета, 12V, SPDT, 5PINS, со пластични потпирач за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (mm): 28 * 28 * 25,5 (+16) Вклучување струја: 30A 40A 60A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops Монтажни Дијаграм  


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT603-12V-CS

мини штафета, 12V, SPDT, 5PINS, со пластични потпирач за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Форма Димензии (mm): 28 * 28 * 25,5 (+16)

Вклучување струја: 30A 40A 60A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 601


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!