Авто релеи ZT621-12V-AT - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

Авто релеи ZT621-12V-AT

Краток опис:

МОДУЛ: ZT621-12V-AT водоотпорен реле 12V, SPST, 4PINS, со Iron потпирачот за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (мм): 42,5 * 35 * 45,5 Вклучување струја: 30A 40A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм  


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT621-12V-AT  

водоотпорен реле 12V, SPST, 4PINS, со Iron потпирачот за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 42,5 * 35 * 45.5

Вклучување струја: 30A 40A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед):

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 601


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!