Авто релеи ZT702-12V-2C - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

Авто релеи ZT702-12V-2C

Краток опис:

МОДУЛ: ZT702-12V-2C PCB реле 12V, DPDT, 8PINS, погоден за автомобил се користи за PCB одбор, врати и повеќе .... Форма Димензии (mm): 20.1 * 9,9 * 12 Префрлување струја: 2А Контакт аранжман: 2C серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм  


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT702-12V-2C

PCB реле 12V, DPDT, 8PINS, погоден за автомобил се користи за PCB одбор, врати и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 20.1 * 9.9 * 12

Вклучување струја: 2А

Контакт аранжман: 2C

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 702


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!