ZT606-12V-C со приклучок - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

ZT606-12V-C со приклучок

Краток опис:

МОДУЛ: ZT606-12V-C со микро приклучок реле 12V, SPDT, 5PINS, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (mm): 23 * 15,5 * 25,4 Вклучување струја: 30A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм


детали за производот

Тагови производ

Модул: ZT606-12V-C со приклучок

микро реле 12V, SPDT, 5PINS, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 23 * 15.5 * 25.4

Вклучување струја: 30A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

604


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!