ZT611-12V-А со водоотпорен обвивка - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

ZT611-12V-А со водоотпорен обвивка

Краток опис:

МОДУЛ: ZT611-12V-А со водоотпорен обвивка Тојота реле 12V, SPST, 4PINS, плитка школка, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (mm): 22 * ​​17 * 38 Префрлување струја: 30A Контакт аранжман: 1A серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм    


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT611-12V-А со водоотпорен обвивка

Тојота реле 12V, SPST, 4PINS, плитка школка, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 22 * ​​17 * 38

Вклучување струја: 30A

Контакт аранжман: 1A

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед):

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 

 601


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!