ZT616-24V-CS со приклучок - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

ZT616-24V-CS со приклучок

Краток опис:

МОДУЛ: ZT616-24V-CS со приклучок макси реле 24V, SPDT, 5PINS, со пластични потпирачот за грб, со струја, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (mm): 29 * 29 * 26,5 (+16) Вклучување струја: 70A 80а 100A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops Монтажни Дијаграм    


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT616-24V-CS со приклучок

макси реле 24V, SPDT, 5PINS, со пластични потпирачот за грб, со струја, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Форма Димензии (mm): 29 * 29 * 26,5 (+16)

Вклучување струја: 70A 80а 100A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 

 604


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!