ZT623-12V-AT со осигурач, и приклучок - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

ZT623-12V-AT со осигурач, и приклучок

Краток опис:

МОДУЛ: ZT623-12V-AT со осигурач, и приклучок мини штафета, со осигурач и приклучок, 12V, SPST, 4PINS, со Iron потпирачот за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (мм): 32,5 * 25,2 * 21 Префрлување струја: 30A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм      


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT623-12V-AT со осигурач, и приклучок

мини штафета, со осигурач и приклучок, 12V, SPST, 4PINS, со Iron потпирачот за грб, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 32.5 * 25.2 * 21

Вклучување струја: 30A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 

 

 601


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!