Авто релеи ZT626-24V-C - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

Авто релеи ZT626-24V-C

Краток опис:

МОДУЛ: ZT626-24V-C макси реле 24V, SPDT, 5PINS, плитка школка, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (мм): 26,5 * 26 * 26 Префрлување струја: 70A 80а 100A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм  


детали за производот

Тагови производ

Модул: ZT626-24V-C

макси реле 24V, SPDT, 5PINS, плитка школка, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Форма Димензии (мм): 26,5 * 26 * 26

Вклучување струја: 70A 80а 100A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C 1U

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 604


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!