ZT621-24V-КТ со приклучок и иглички - Кина Ningbo Zhongtong електротехника

ZT621-24V-КТ со приклучок и игли

Краток опис:

МОДУЛ: ZT621-24V-КТ со приклучок и игли мини штафета, водоотпорен, 24V, SPDT, 5PINS, со Iron потпирачот за грб, со струја, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе .... Форма Димензии (мм): 42,5 * 35 * 45,5 Вклучување струја: 30A 40A Контакт аранжман: 1A 1Б 1C серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC распределба (Крајна поглед): Електричен работен век: 105 ops ожичување дијаграм  


детали за производот

Тагови производ

МОДУЛ: ZT621-24V-КТ со приклучок и игли

мини штафета, водоотпорен, 24V, SPDT, 5PINS, со Iron потпирачот за грб, со струја, погоден за автомобил се користи за контрола, аларми, рог, светла и повеќе ....

Формата Димензии (mm): 42,5 * 35 * 45.5

Вклучување струја: 30A 40A

Контакт аранжман: 1A 1Б 1C

Серпентина напон: 6VDC, 12VDC, 24VDC, 48VDC

Распоред (Крајна поглед): 

Електричен работен век: 10 5 опс

Дијаграм жици

 604


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!